Kompleksowe usługi elektryczne

Instalujemy i ustawiamy anteny w domach i wszystkich innych obiektach.
Zadzwoń i zapytaj o profesjonalny montaż oraz systemy bezpieczeństwa

Umów się na instalację anten w Twoim domu

GWARANTUJEMY satysfakcję korzystając z naszych usług elektrycznych. Właśnie trafiłeś do elektryka z ponad 30 letnim doświadczeniem. Korzystając z naszych kompleksowych usług elektrycznych zyskujesz na zniżkach, które przez ten czas wypracowaliśmy.

Konsultacja
ZA DARMO

Zadzwoń teraz i porozmawiaj z doświadczonym elektrykiem: 531-388-303

Pomiar, wizja lokalna i wycena ZA DARMO

W wygodnym dla Państwa terminie przyjedziemy i ustalimy szczegóły. Zasugerujemy odpowiednie podzespoły instalacji elektrycznej.

Wykonanie usługi już od
99 PLN

W wyznaczonym terminie przyjedziemy i zainstalujemy odpowiednie instalacje elektryczne.

Gwarancje na usługę
ZA DARMO

W przypadku modernizacji, usterki lub jakichkolwiek pytań wystarczy, że do nas zadzwonisz. GWARANCJA GRATIS!

Nowoczesne rozwiązanie instalacji telewizji satelitarnej oraz naziemnej telewizji cyfrowej w domach jednorodzinnych umożliwia odbiór telewizji satelitarnej jak i DVB-T w każdym miejscu w twoim domu.

Zastąp swoją starą instalacje na nową która spełnia standardy odbioru telewizji i odbieraj darmowe kanały jak i kanały telewizji satelitarnej.

montaz anten krakow 1

Proponujemy montaż anten satelitarnych, naziemnych DVB-T, montujemy na dachach, balkonach, kominach, instalujemy anteny do odbioru polskich platform telewizyjnych jak i zagranicznych np. Astra 19 E. Systemy multiroom.

cyfrowy system multiroom dobry sygnal anteny krakow

USTAWIENIE I SERWIS ANTEN PROFESJONALNYM MIERNIKIEM
MONTAŻ ANTENY JUŻ OD 99 zł KRAKÓW I OKOLICE DOJAZD GRATIS

Express Montaż Serwis Ustawianie Anten Kraków

Oferujemy montaż jak i serwis wszystkich anten :satelitarnych, naziemnych, zbiorczych w trybie ekspresowym.

Ustawiamy anteny profesjonalnym miernikiem do poprawnego działania oraz dajemy GWARANCJĘ !!!

Mamy świadomość jak ważna jest jakość oraz efektywność rozwiązań dostarczanych Naszym Partnerom. Dlatego od samego początku naszą dewizą jest hasło „Podwyższamy Twoje standardy”

Nasze usługi realizujemy tak by oferta końcowa naszego Partnera spełniała najwyższe oczekiwania jego klientów określając jednocześnie założenia budżetowe oraz harmonogram realizacji inwestycji

Oto korzyści wynikające ze wspólnej współpracy:

 • Podwyższamy standardy developerskie
 • Jesteśmy Państwa sojusznikiem w walce o klienta
 • Przygotowujemy instalację do odbioru programów     Naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T oraz satelitarnej
 • Dbamy o estetykę po przez instalację jednego zestawu anten ,a nie wielu nie estetycznie zamontowanych anten na budynku
 • Podnosimy wartość mieszkań na rynku nieruchomości
 • Umożliwiamy dowolny wybór operatora telewizyjnego
 • Oferowane przez Nas systemy są w pełni zintegrowane


Dajemy możliwość modernizacji i rozbudowy każdej instalacji Naszym wspólnym celem jest zadowolony klient

ustawianie anten z miernikiem krakow tanio szybko

Montaż anten wykonujemy na balkonach, dachach, stojakach bezinwazyjnych tak aby nie ingerować w budynek(bez wiercenia)

szybki tani montaz anteny krakow

Ustawienie anteny pozycjonowanie na czym polega:

Do poprawnego działania anteny satelitarnej i odbioru kanałów telewizyjnych należało zapewnić stałe położenie satelity na orbicie tak więc antena która odbiera sygnał musi ukierunkowana idealnie ,aby nie odbierać sygnału z innych satelitów. Dlatego od anteny satelitarnej wymaga się idealnego jej ustawienia oraz zysku energetycznego czyli im większa czasza tym lepszy zysk sygnału i dlatego minimalna wymagana antena do kanałów HD to 80 cm.

W przeciwieństwie do anten naziemnych nie wystarczy ustawienie w danym kierunku tylko poprawne jej pozycjonowanie w poziomie oraz w pionie daje odpowiedni sygnał do odbioru. Jako namiar do ustawienia anteny przyjmuje się: azymut oraz kąt elewacji. Odpowiednie ich ustawienie daje nam poprawny odbiór kanałów

Przykład uchwytów

 

sposoby montazu anten w krakowie

Instalacje antenowe

Podstawowa instalacja w mieszkaniu czyli jeden dekoder jest to podstawowa instalacja tzw. Montaż anteny z jedną głowicą (konwerterem)

Instalacja z dwoma dekoderami tzw. Multiroom czyli montaż z podwójnym konwerterem TWIN polega na tym iż dekoder główny wysyła uprawnienia do dekodera drugiego może to być za pomocą kabla FTP jak jest to w NC+ lub po wifi ,oraz jak jest to rozwiązane w Polsacie cyfrowym czyli uprawnienia są przesyłane za pomocą karty którą trzeba co kilka dni przełożyć z dekodera matki do dekodera drugiego aby pobrały sobie uprawnienia.

Instalacja w domach jednorodzinnych może być rozwiązana jak wyżej ,ale standardem jaki się stosuje jest montaż wszystkich anten czyli; antena satelitarna, antena naziemna oraz antena radiowa. Te trzy sygnały wprowadza się do multiswitscha który rozprowadza sygnał na każde gniazdo RTV/SAT/FM w domu i możemy korzystać z nie ograniczonej ilości takich sygnałów.

W każdą instalację domową można wpiąć np: monitoring wizyjny czyli możemy mieć na każdym telewizorze podgląd z kamer w naszym domu.

Jakie platformy i kanały mamy dostępne w Polsce?

Platformy to NC+, Polsat cyfrowy, kanały są uzależnione od pakietu jaki wybierzemy.

Czy możemy odbierać kanały darmowe z satelity?

Tak z anteny satelitarnej możemy odbierać darmowe kanały oczywiście musimy posiadać tuner satelitarny oto wykaz kanałów satelitarnych z satelity Hotbird

Jakie kanały możemy odbierać z telewizji naziemnej DVB-T?

Pierwszy multipleks (MUX 1):
• TTV
• Polo TV
• Eska TV
• ATM Rozrywka
• TV Trwam
• TVP ABC
• Fokus TV
• Stopklatka TV

Drugi multipleks (MUX 2):
• Polsat
• Polsat Sport News
• TVN
• TVN7
• TV Puls
• TV Puls 2
• TV4
• TV6

Trzeci multipleks (MUX 3):
• TVP1 HD
• TVP2 HD
• TVP Info
• TVP Regionalna

TVP Kultura
• TVP Rozrywka
• TVP Historia
• TVP Polonia

Jaką wybrać antenę satelitarną ?

Anteny satelitarne są tańsze i droższe zależy to od ich wykonania i rozmiarów. Co do wykonania może być antena stalowa, aluminiowa i epoksydowa. Głównie stosuje się anteny stalowe ,a to ze względu na cenę. Rozmiar anteny oczywiście ma wpływ na poprawny odbiór najmniejszą zalecaną średnicą jest 80 cm. Jest to minimalny wymiar przy którym spokojnie około cztery tunery powinny poprawnie pracować przy większej liczbie dekoderów zalecana jest większa antena.

Czy jestem w stanie sam zamontować antenę satelitarną ?

Najlepiej montaż anteny satelitarnej jest zlecić profesjonalnej firmie która zajmuje się montażem i posiada do tego wszystkie niezbędne akcesoria i narzędzia. Najważniejsze jest solidne zamontowanie anteny tak aby podczas silnych wiatrów antena się nie zerwała i uszkodziła budynku lub zagrażała życiu człowieka. Następna ważna sprawą jest precyzyjne ustawienie anteny satelitarnej odpowiednim miernikiem no i oczywiście konfiguracja całego sprzętu.

Jaki wybrać kabel ?

Najlepszym rozwiązanie do instalacji satelitarnej czy naziemnej jest kabel z drutem miedzianym ,a zewnętrzny dobrze jest jak jest żelowany w tedy jest on odporny na warunki atmosferyczne i wytrzyma na pewno kilkanaście lat.

Mocowania anten?

Anteny satelitarne jak i naziemne można zamontować na wiele sposobów np. na uchwycie balkonowym który jest skręcany zaciskami, na uchwycie wierconym np. do komina, na obejmie kominowej którą zakłada się na komin lub na stojakach bezinwazyjnych.

Znalezienie sygnału

Generalnie jest to czynność dość czasochłonna i wymagająca sporej dokładności. Najlepiej spróbować ustawić antenę w takiej pozycji, jak mają sąsiedzi, ale jeśli nie mamy takiej możliwości, to sprawa będzie nieco trudniejsza. W instrukcji montażu powinniśmy znaleźć tabelę, określającą kąty potrzebne do ustawienia anteny w zależności od miejsca zamieszkania i konkretnej satelity. Czaszę przesuwamy delikatnie w prawo i lewo za każdym razem odczekując około 5-10 sekund, by sprawdzić, czy pojawi się obraz. Może to potrwać dość długo, a jeśli nie damy rady ustawić anteny samodzielnie, zawsze możemy wezwać na pomoc fachowca.

Profesjonalizm w cenie

Przejście z analogowej telewizji naziemnej na cyfrową spowodowało wzrost zapotrzebowania na profesjonalny montaż anten. Kraków ma pod tym względem bogatą ofertę, więc nietrudno znaleźć odpowiednio wykwalifikowanych fachowców, którzy zajmą się instalacją w sposób profesjonalny. Dzięki temu nie będziemy mieć problemów z odbiorem sygnału, co często zdarza się, gdy montażu podejmują się osoby postronne. To samo zresztą tyczy się anten do odbioru telewizji satelitarnej, których instalacja wymaga sporej wiedzy.

Do czego służy antena i jakie ma cechy?

Najprościej rzecz ujmując antena zamienia sygnał elektryczny na fale elektromagnetyczne lub odwrotnie. Służy więc do odbioru bądź wysyłania sygnału. Na jakość odbieranego sygnału mają wpływ następujące cechy, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie, a mianowicie:

 • zysk energetyczny – zależy od kierunkowości oraz strat energetycznych,
 • charakterystyka promieniowania – jest to zdolność wypromieniowywania energii w różnych kierunkach,
 • polaryzacja fali – właściwość polegająca na zmianie kierunku oscylacji rozchodzącego się zaburzenia fali poprzecznej,
 • impedancja – opór elektryczny.


Gdzie kupić?

Podpisując umowę z jednym z dostawców telewizji satelitarnej z reguły otrzymujemy standardowy sprzęt do jej odbioru. Oczywiście możemy także pokusić się o zakup oprzyrządowania lepszej jakości, który najłatwiej znaleźć w sklepach RTV. Wiele z nich ma swoje strony internetowe lub oferuje produkty na portalach aukcyjnych i właśnie tam najłatwiej znaleźć interesujący nas sprzęt.

Montujemy anteny od lat
Na życzenie klienta przywieziemy antenę i ją zamontujemy, a następnie skonfigurujemy aby odbierać możliwie jak najlepszy sygnał w danej lokalizacji.

Elektryk Kraków
W ciągu trzech dekad naszej praktyki w dziedzinie elektryki specjalizujemy się w kompleksowych instalacjach niskoprądowych, obejmujących kamery monitoringu, systemy alarmowe oraz zabezpieczenia w różnych typach budynków, od domów po garaże, firmy i szkoły. Jako doświadczony elektryk, oferuję kompleksowe rozwiązania, dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Działam jako wszechstronny zespół, dbając o profesjonalne i skuteczne instalacje, zapewniające pełne poczucie bezpieczeństwa.

AdobeStock 225969742
anteny DVB-T Kraków
ustawianie anten Kraków
brak sygnału w antenie zadzwoń ustawimy sygnał
montaż anten kraków
instalacja anten Kraków małopolska
instalacja anten kraków